Війна статичних і виснажливих боїв: Залужний заявив, що змінити ситуацію на фронті можуть інноваційні підходи

Україна зупинила набагато сильнішого ворога, однак зараз війна переходить на новий етап. Про це головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів виданню The Economist, передає Укрінформ.

«Те, що ми, військові, називаємо "позиційною" війною статичних і виснажливих боїв, як у Першій світовій війні, на противагу "маневровій" війні руху і швидкості. Це буде вигідно Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що в кінцевому підсумку загрожуватиме українським Збройним силам і самій державі», - заявив головнокомандувач.

За його словами, для України залишаються важливими базові види озброєнь, такі як ракети і снаряди, ЗСУ також потребують ключових військових можливостей і технологій, щоб вийти з такої війни. Найважливішою є повітряна міць, адже контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій, наголосив Залужний.

Головнокомандувач називав однією із важливих речей наявність БПЛА. На його думку, Україна повинна завдавати масованих ударів з використанням ударних безпілотників, щоб перевантажити російські системи ППО.

Він додав, що іншою важливою річчю є радіоелектронна боротьба (РЕБ), наприклад, глушіння сигналів зв'язку і навігації.

«РЕБ є ключем до перемоги у війні безпілотників. Росія модернізувала свої сили РЕБ. Вона перевершує нас у цій сфері: 65% наших платформ глушіння на початку війни були виготовлені ще за радянських часів. Ми вже створили багато власних електронних систем захисту. Нам потрібно розбудовувати наші локальні GPS-поля, а не лише супутники, щоб зробити наші високоточні снаряди більш точними в умовах російського глушіння», - підкреслив головнокомандувач.

На його переконання, інноваційні підходи можуть перетворити цю війну позицій на війну маневрів. Крім того, Україна потребує більшого доступу до радіоелектронної розвідки від своїх союзників та розширення виробничих ліній для систем РЕБ в Україні та за кордоном.

За словами Залужного, контрбатарейна боротьба, яка призведе до знищення ворожої артилерії, також в пріоритеті.

«У цій війні, як і в більшості минулих воєн, артилерійський, ракетний і реактивний вогонь становить 60-80% усіх військових завдань. Нам потрібно, щоб наші партнери надіслали нам краще артилерійське розвідувальне обладнання, яке може визначити місцеперебування російських гармат», - підкреслив він.

Серед інших пріоритетів - мінно-вибухові технології, які дозволять розміновувати землю.

«Коли ми прориваємося через мінні поля, Росія швидко відновлює їх, випускаючи нові міни на відстані. Нам потрібні радарні датчики, які використовують невидимі імпульси світла для виявлення мін у землі, і системи димової завіси для приховування діяльності наших підрозділів з розмінування», - зазначив головнокомандувач.

Останнім пріоритетом Залужний назвав нарощування резервів.

«Наші можливості тренувати резерви на власній території також обмежені. Ми не можемо легко робити ротацію солдат на фронті. Росія може завдати удару по навчальних центрах. І в нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов'язків», - заявив він.

За його словами, військове командування намагається виправити ці проблеми, зокрема впроваджується єдиний реєстр призовників.

«Ми також запроваджуємо «бойове стажування», яке передбачає направлення нещодавно мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчені фронтові підрозділи для їхньої підготовки», - повідомив Залужний.

Він також закликав не недооцінювати росію, яка попри втрати, матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом тривалого часу.

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті