Відключення світла у прифронтових районах – експерт розказав, чи виконується рішення уряду

Незастосування стабілізаційних відключень у прифронтових районах виконується частково. Про це в коментарі "ОстроВу" розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко.

"Ту інформацію, що я маю, говорить про те, що умова про незастосування стабілізаційних відключень у прифронтових районах виконується частково. Тут  питання скоріше до органів місцевої влади та ОВА. Є питання контролю за виконанням розпоряджень. Бо у нас є розпорядження Кабміну, а от як воно виконується конкретними обленерго та диспетчерами – це вже інше питання", - сказав він.

За його словами, перевірки Держенергонагляду в серпні-вересні показали, що диспетчери обленерго дуже погано виконують вказівки Укренерго щодо відключення тих чи інших споживачів.

"Отже як показує практика, дуже складна ситуація для контролю. Чи вона виконується чи ні – питання актуально", - зазначив експерт.

"Обленерго – це місцеві феодали, які можуть виконувати і політичні замовлення. Все це може впливати на те, як виконується та чи інша вказівка. Є регіони, де ми спостерігаємо регулярні відключення, а є ті, де взагалі майже не вимикають електроенергію", - підкреслив Олег Попенко.

Як повідомлялося раніше, уряд вирішив  не включати до графіку стабілізаційних відключень прифронтові райони.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті