Від 13 до 23 років колонії: російський суд оголосив вироки 24 полоненим з бригади «Азов»

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону призначив від 13 до 23 років позбавлення волі 24 військовополоненим із бригади «Азов». Про це у Телеграмі повідомляють «Ґрати» з посиланням на пресслужбу суду.

Бійців та бійчинь, затриманих при спробі вийти з Маріуполя, або під час фільтраційних заходів у місті чи у боях, після поранення, обвинуватили у насильницькому захопленні влади та зміні конституційного ладу РФ, а також організації діяльності терористичної організації чи участі у ній.

Обвинувачення базується на тому, що на вимогу Генеральної прокуратури РФ 2 серпня 2022 року рішенням Верховного суду Російської Федерації «Азов» був визнаний терористичною організацією.

Справу слухала колегія суддів із головуючим Вʼячеславом Корсаковим. На оголошенні вироку воїнів тримали у кайданах.

Суд призначив 13 років виправної колонії загального режиму Олені Бондарчук, Лілії Павріанідіс, Олені Аврамовій, Ірині Могитич, Владиславі Майбороді, Марині Текін та Ніні Бондаренко. 14 років виправної колонії загального режиму отримали Лілія Руденко і Наталія Гольфінер. Жінок судили заочно. 13 вересня 2024 року усіх девʼятьох звільнили під час обміну військовополоненими.

Восьмеро жінок працювали кухарками в «Азові», а одна була керівницею продовольчого складу «Азову» до січня 2022 року.

15 чоловіків засудили до різних термінів у виправній колонії суворого режиму.

Олег Жарков отримав 13 років позбавлення волі, Олег Міжгородський — 17 років та Анатолій Гріцик — 19 років. Артем Гребешков та Олександр Ірха засуджені до 20 років ув`язнення.

По 22 роки позбавлення волі отримали Олег Тишкул, Олександр Мухин, Ярослав Ждамаров, Олександр Мероченець, Микита Тімонін й Артур Грецький.

Олексія Смикова, Давіда Касаткіна та Дмитра Лабінського засудили до 23 років виправної колонії суворого режиму.

Касаткіна обміняли 22 вересня 2022 року, а Лабінського - 6 травня 2023 року, тож чоловіків судили заочно. Жінки теж були передані Україні в рамках обміну. 

55-річний Сергій Іщенко загинув у російському СІЗО. Суд закрив справу проти нього. Про його смерть стало відомо на засіданні суду у липні 2024 року. Протягом судового процесу чоловік неодноразово скаржився на погане самопочуття, його адвокат вимагав надати йому медичну допомогу. У документах, які росіяни передали разом із тілом загиблого, вказано, що «причина смерті не встановлена».

Офіс генерального прокурора України розслідує жорстоке поводження з українськими полоненими.

У ході суду військовополонені заявляли про тортури після затримання та побиття під час конвоювання.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті