VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія "ГРА" розпочав прийом заявок

Національна спілка театральних діячів України оголосила про старт VI «GRA» за підсумками минулого календарного року. Про це повідомляє НСТДУ, яка і є засновником і організатором Фестивалю-Премії.

Подавати заявки на участь можуть професійні театральні колективи усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо), а також громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Кожний заявник має право висунути на здобуття премії лише одну з прем’єр, які вийшли протягом року (прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2023 р.), за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка». 

"Головна мета Фестивалю-Премії – формування та зміцнення єдиного українського театрального ком’юніті, визначення провідних тенденцій українського театру. А в умовах повномасштабної війни «GRA» – це не тільки відзначення вистав та їхніх творців, це ще й свідчення того, що український театр, незважаючи на всі перепони, продовжує розвиватися і плідно працювати", - зазначають організатори.

При цьому не приймаються заявки, у яких вистави створені мовою та за творами авторів країни-агресора, а також до складу творчих груп яких входять представники країни-агресора та/або громадяни інших країн, які не висловили публічно свою позицію щодо російсько-української війни.

Переможців визначатья у семи загальних номінаціях:

 •  За найкращу драматичну виставу;
 •  За найкращу виставу для дітей;
 • За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; 
 • За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру;
 • За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); 
 • За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм 
 • За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни. 

Та у шести індивідуальних номінаціях: 

 • За найкращу жіночу роль; 
 • За найкращу чоловічу роль;
 •  За найкращу режисерську роботу;
 • За найкращу сценографію;
 • За найкраще хореографічне рішення вистави;
 • За найкраще музичне рішення вистави.

Організатори зазначають, що торік, міжнародне журі V Фестивалю-Премії «ГРА»  не побоялося  приїхати в Україну  і було вражене високим професіоналізмом українських театральних колективів, технічністю, емоційною потужністю та талантом наших акторів і режисерів, художників і драматургів, як мужньо українці працюють в умовах тяжкої війни. Та найбільше їх здивувало, що український театр нині як ніколи є важливим для глядача.

Отже, прийом заявок триватиме до 15 березня 2024 року (зразок) на мейл [email protected]. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2024 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 14 вистав. Термін формування шортліста у 2024 р. – перша половина липня.

ІІІ етап – показ вистав у місті (містах), обраному (-их) Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2024 р. – друга половина листопада.

Однак у графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.

За додатковою інформацією звертайтесь: тел. +38 044 279 65 49.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті