Верховний суд РФ заборонив військовим відмовлятися від "виконання обов'язків" навіть під загрозою загибелі

Пленум Верховного суду РФ ухвалив постанову, яка "детально роз'яснює", як карати за злочини, пов'язані з військовою службою. Відтепер російські військовослужбовці навіть під загрозою смерті не мають права відмовитися від виконання своїх обов'язків.

У постанові суду, яку цитують російські ЗМІ, зазначено, що "військовослужбовці в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту чи ведення військових або бойових дій, а також залучені для ліквідації наслідків стихійного лиха та за інших надзвичайних обставин, не вправі ухилитися від виконання покладених на них обов'язків військової служби, посилаючись на стан крайньої необхідності, навіть якщо їхньому життю загрожує небезпека".

Також Верховний суд РФ виписав російським військовим "індульгенцію": відтепер російські суди "мають мати на увазі, що якщо військовослужбовці при виконанні обов'язків військової служби, які передбачають застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової та спеціальної техніки, діяли відповідно до вимог законів, статутів, положень та інших нормативних правових актів, які передбачають підстави та порядок їхнього застосування, то вони не підлягають у цих випадках кримінальній відповідальності за заподіяну ними шкоду".

Також Верховний суд РФ роз'яснив питання зі здачею в полон. Якщо російський військовий добровільно здався противнику, це розцінюється як злочин. Якщо солдат не просто підняв руки, а перебіг до ворога, щоб воювати на його боці, це державна зрада. Якщо ж військовослужбовець був поранений, не міг чинити опір, то його не засудять.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті