Верховний суд РФ розглядає позов про заборону вигаданого "Міжнародного громадського руху ЛГБТ"

Верховний суд РФ розглядає позов міністерства юстиції про заборону так званого "Міжнародного руху ЛГБТ" і визнання його екстремістським. Засідання відбувається 30 листопада, пише "Радіо Свобода".

"Позов розглядають без відповідача, у засіданні бере участь тільки представник Мін'юсту. Саме засідання відбувається в закритому режимі, журналістів обіцяли запросити на оголошення рішення суду", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що Мін'юст подав до Верховного суду позов про визнання екстремістською організацією такого собі "Міжнародного громадського руху ЛГБТ". Цьому передувало ухвалення низки репресивних законів щодо ЛГБТ-людей, зокрема щодо заборони так званої ЛГБТ-пропаганди та щодо фактичної заборони трансґендерного переходу і зміни ґендерного маркера в документах.

У повідомленні "Радіо Свобода" підкреслюється, що на момент подання позову ніякого "Міжнародного громадського руху ЛГБТ" не існувало. Правозахисники побоюються, що заборона цього "руху" має на меті подальші репресії щодо представників ЛГБТ за їхню сексуальну орієнтацію, а також активістів, які захищають їхні права.

Раніше путін заявив, що ЛГБТ в росії - "це теж частина суспільства", проте "погано, якщо вони виграють конкурси".

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті