Верховний суд РФ попередив окупантів, що за здачу в полон їх можуть посадити на 10 років. Щоб відстрілювалися до останнього

Верховний суд РФ пояснив, що російські солдати, які будуть взяті в полон за умови, що ще можуть відстрілюватися, будуть переслідуватися за законом як дезертири. Про це йдеться в рішенні пленуму ВС, - пишуть російські ЗМІ.

Зазначається, що пленум вивчив судову практику щодо злочинів проти військової служби і роз'яснив питання, що стосуються винесення вироків за дезертирство і здачу в полон.

"Здаватися в полон, коли є можливість чинити рішучий опір, - це злочин, за який карають терміном до десяти років колонії", - роз'яснюють у проєкті постанови пленуму Верховного суду РФ.

Склад злочину в разі здачі в полон відсутній виключно у випадках, якщо фізичний стан солдата або офіцера не дає змоги продовжувати бій або ж вони застосували все можливе, щоб уникнути взяття в полон.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті