Верховна Рада хоче зробити деколонізацію й деокупацію української культури

Народні депутати України пропонують провести деколонізацію та де окупацію культури, посиливши процес декомунізації в Україні. Про це йдеться в законопроєкті №7721-1 "Про подальшу деколонізацію, деокупацію та суверенізацію культурного простору України", зареєстрованому 14 вересня, який розміщено на сайті Верховної Ради.

"Метою законопроекту є створення правових основ деколонізації, деокупації та суверенізації українського культурного простору України зокрема шляхом захисту конституційних прав громадян України у сфері культури, задоволення їх культурних та інформаційних потреб, що охоплює, зокрема, телебачення, радіомовлення, періодичні друковані видання та книговидавничу продукцію, ринок культурних благ, а також культурно-мистецьке середовище", – сказано в пояснювальній записці.

Автори документа зазначають, що процес декомунізації національного культурного простору проходить повільно, тому його потрібно пришвидшити та посилити.

Уточнюється, що нардепи, зокрема, пропонують наступне:

- заборонити антиукраїнську та проросійську пропаганду;

- обмежити використання символів колоніального минулого в публічному просторі;

- врегулювати питання деколонізації, деокупації та суверенізації культурного простору у ЗМІ, спорудженні пам'ятників, культурі, освіті, віросповіданні.

Підкреслюється, що юридичним особам хочуть заборонити використовувати у назвах та найменуваннях наступне:

повне чи скорочене найменування державних органів або органів самоврядування, або похідні від цих найменувань, історичні державні найменування, перелік яких установлює Кабмін;

- російську символіку війни;

- абревіатури та похідні терміни, заборона використання яких передбачена законом.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада заборонила в Україні російську музику й гастролі громадян країни-агресора

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті