Верховна Рада визнала право інгуського народу на створення незалежної суверенної національної держави

Верховна Рада визнає право інгуського народу на створення незалежної держави та відновлення територіальної цілісності Інгушетії та засуджує злочини Російської Федерації проти інгушів. Про ухвалення відповідної постанови №10344 у Телеграмі повідомив народний депутат із парламентської фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

"За" проголосувало 248 депутатів.

Так, у документі зазначається, що в 1944 році радянський тоталітарний режим протиправно ліквідував Чечено-Інгуську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку, провів насильну масову депортацію інгушів за межі історичних етнічних кордонів інгуського народу, свавільно включив частину його національної території до інших адміністративно-територіальних одиниць СРСР та здійснював цілеспрямоване заселення земель Інгушетії представниками інших народів.

У зв’язку з цим Верховна Рада визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави.

Український парламент засуджує масову депортацію інгушів у 1944 році, розчленування національної території інгуського народу, руйнування інгуської національної ідентичності, масові вбивства інгушів у 1992 році, політичні репресії та інші злочини, здійснені правлячим режимом Російської Федерації з метою геноцидного знищення інгуської нації.

ВР підтримує прагнення інгушів до відновлення територіальної цілісності інгуського народу та збереження його національної ідентичності.

Голова Верховної Ради має надіслати цю постанову всім представникам міжнародного співтовариства і закликати їх ухвалити рішення на підтримку інгушського народу.

Верховна Рада 6 жовтня 2022 року звернулась до міжнародного співтовариства щодо підтримки права на самовизначення корінних народів Російської Федерації.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті