Великобританія передала вертоліт Sea King для ВМС України - Резніков

В Україну прибув вертоліт Westland WS-61 Sea King, переданий Великою Британією для Військово-морських сил Збройних сил України. Про це у Twitter повідомив міністр оборони України Олексій Резніков 21 січня.

"Sea King з Великої Британії прибув у своє нове королівство біля Чорного моря в Україні! Це потужне підкріплення для ВМС України. Наша співпраця буде розширюватися. Дякую міністру Воллесу. Разом ми захистимо моря та землі по всій Європі!", - написав Резніков.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія планує передати Україні три вертольоти Sea Kings, один із яких прибув на місце призначення наприкінці листопада. Крім того, 10 екіпажів пройшли відповідне навчання.Sea King – транспортний гелікоптер, розроблений у другій половині ХХ століття для потреб ВМС США.

Ця модель вертольота була і досі знаходиться на озброєнні у більш ніж 20 країн світу, серед яких США, Велика Британія, Австралія, Японія, Норвегія та ін.

У Британії гелікоптери Sea King раніше використовувалися Королівськими військово-повітряними силами та Королівським військово-морським флотом, проте їх було знято з озброєння у 2018 році.

Нагадаємо, раніше Резніков назвав пріоритети України на "Рамштайн-8".

Статті

Донецьк
08.02.2023
22:00

Донеччани масово закривають свої профілі в соціальних мережах. Донецький щоденник

Сьогодні у Донецьку можна говорити лише про те, про що розповідають по телевізору та що друкують у місцевих газетах. "Тихіше, нас можуть слухати", - ця забута фраза часів СРСР повернулася у повсякденне життя донеччан.
Країна
08.02.2023
10:50

Аміачне питання.  Або $2,4 млрд для росіян

Аміак залишається єдиним російським сировинним товаром, який зараз не транспортується через Україну у зв'язку з військовою агресією Росії. Газ, нафта та дизельне паливо весь цей час продовжують надходити до ЄС трубопроводами, побудованими в...
Світ
07.02.2023
04:02

«Росія застосує всю військову міць, щоб США не переступали небезпечну межу». Російські ЗМІ про Україну

Конфлікт в Україні як і раніше перебуває у стадії, яка передує новому загостренню. Бажання «гасити багаття» офіційний Київ, як і раніше, не має. Натомість є бажання (і минулий досвід виконання таких бажань) діяти поза межами того «консенсусу», на...
Всі статті