Ведмедя, який ледве вижив під час російської окупації Ямполя на Донеччині, переселили в зоопарк у Шотландії

Азійського чорного ведмедя, який ледве вижив під час російської окупації Ямполя на Донеччині, успішно переселили в зоопарк у Шотландії. Про це пише УП.Життя з посиланням на The Telegraph.

Новим домом ведмедя на прізвисько Ямпіль став зоопарк "П'ять сестер".

Українські військові врятували ведмедя у селищі Ямпіль на Донеччині у жовтні 2022 року. Майже всі 200 тварин з покинутого приватного зоопарку загинули від голоду або обстрілів.

Співробітники "П'ятьох сестер" дізналися про ведмедя від бельгійської благодійної організації захисту тварин, яка опікувалася Ямполем у період між його порятунком і пошуком постійної домівки.

"Коли ми дізналися про жахливі умови, в яких перебував Ямпіль, ми були просто вражені, що він досі живий і здоровий",– сказав Брайан Керран, власник зоопарку  "П'ять сестер".

Керран додав, що 12-річний Ямпіль отримав контузію, коли російський снаряд розірвався біля його клітки.

"Він був у жахливому стані – ще п'ять днів, і його  не змогли б урятувати. Ведмеді, як і люди, можуть мати проблеми з психічним здоров’ям, схожі на синдром посттравматичного стресу, після того, як вони пережили травму. 

Ми маємо найкращу команду, щоб подбати про нього та допомогти зробити цей період максимально спокійним", – додає Керран.

Зоопарк планує зібрати 200 тисяч фунтів стерлінгів на новий вольєр та утримання Ямпіля. Наразі місцеві підприємства та окремі благодійники пожертвували 60 тисяч стерлінгів.

Зараз ведмедя поселили у тимчасовий вольєр, де його лікуватимуть, поки той не впаде в сплячку.

Спочатку Ямпіль проходив реабілітацію в Луцькому зоопарку.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті