В ЄК нагадали Анкарі про розшук Міжнародним кримінальним судом Путіна, який зібрався відвідати Туреччину

Коментуючи візит президента РФ путіна до Туреччини, в Єврокомісії нагадали Анкарі, що у Міжнародному кримінальному суді видали ордер на арешт російського диктатора, вважаючи його винним у незаконній депортації тисяч дітей з України. Про це заявив офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано на брифінгу в Брюсселі в понеділок, - повідомляє "Європейська правда".

"Просто хочу нагадати, що Путін розшукується Міжнародним кримінальним судом, на нього є ордер на арешт, і саме він представляє жорстоку агресію проти України, європейської стабільності та глобального порядку, що базується на правилах, і ми сподіваємося, що наші турецькі партнери це усвідомлюють", – сказав він.

Він також висловив сподівання, що Анкара також усвідомлює те, що всі нібито зусилля Кремля щодо пошуку мирного рішення у війні з Україною були абсолютно неправдоподібними та несерйозними, а також мали постійну ескалацію з боку Москви.

"Тому я повторюю, що Євросоюз вважає українську "формулу миру" найкращою основою для досягнення того, чого потребує Україна, – це справедливість з дотриманням міжнародних правил, міжнародного права та суверенітету України", – зазначив Стано.

На уточнююче запитання, чи розраховують в Єврокомісії на арешт президента РФ в Туреччині, речник вказав, що справа не в очікуваннях, а в необхідності дотримуватись міжнародного права.

"Ордер Міжнародного кримінального суду є обов’язковим до виконання усіма сторонами та всіма країнами, які ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду..." – пояснив він.

Нагадаємо, Туреччина не підписала та не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Раніше повідомляли, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорить з російським диктатором Путіним новий механізм для експорту українського зерна через Чорне море під час візиту останнього до Туреччини 12 лютого.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті