В уряді Чехії заявили, що перша партія снарядів в рамках чеської ініциативи прибуде в Україну в червні

Перша партія снарядів, придбаних за чеською ініціативою, прибуде в Україну в червні, і наразі кошти на закупівлю боєприпасів надали шість країн. Про це 30 травня заявив представник уряду Чехії з питань України Томаш Копечний, повідомляє "Радіо Свобода".

"Перші кілька десятків тисяч снарядів прибудуть у червні. Йдеться про кількість між 50 та 100 тисячами снарядів", – заявив він.

За його словами, наразі шість країн дали кошти на чеську ініціативу, метою якої було зібрати 1 млн снарядів для України. Купівлю снарядів уже профінансували Німеччина, Нідерланди, Данія, Португалія, Канада, а також Чехія. Відомо, що Німеччина дала 600 млн євро, Португалія – 100 млн, сума решти внесків не оголошена. За словами Копечного, нині є фінансові ресурси й можливість придбати 500 тис. снарядів для України й доставити їх цьогоріч. Це коштуватиме 1,7 млрд євро.

Нагадаємо, 28 травня прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що перша партія артилерійських снарядів у межах чеської ініціативи надійде до України "найближчими днями"

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті