В Україні за добу на пожежах загинуло 10 людей. МВС нагадує про правила безпеки

За останню добу в Україні на пожежах у житловому секторі загинуло 10 людей, 6 постраждало. Про це повідомило МВС України у своєму Телеграм-каналі 12 грудня.

"В Україні зросла кількість пожеж через неправильне користування газовими пальниками, – сказано в повідомленні. – Саме на них громадяни частіше за все готують їжу та гріють воду у період відключення електроенергії".

Уточнюється, що лише минулої доби в Україні сталося 142 пожежі, з них 91 — у житловому секторі. Загинуло 10 людей, постраждало 6.

МВС закликає населення приділити особливу увагу вибору пальників та неухильно дотримуватися важливих правил безпеки:

- купувати лише сертифіковану продукцію лише в ліцензованих точках продажу,

- неухильно дотримуватись інструкції виробника.

Підкреслюється, що газовий пальник розрахований для використання на відкритому повітрі. Якщо його використовують у приміщенні, де живуть люди, там обов’язково має бути вентиляція.

Відомство нагадує, що завжди треба перевіряти цілісність балончика. Відсутність слідів витікання газу можна перевірити за допомогою мильного розчину.

"Не допускайте потрапляння на балони сонячних променів та тримайте їх далі від дії високих температур", – сказано в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що в Дарницькому районі Києва горіла квартира на 16 поверсі, з вікна вистрибнула людина

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Всі статті