США дозволили своїм оборонним підрядникам ремонтувати зброю на території України

Останніми місяцями адміністрація президента США Джо Байдена ухвалила рішення дозволити американським підрядникам з оборони працювати в Україні для обслуговування та ремонту зброї, наданої Пентагоном. Про це повідомили Reuters офіційні особи США,- передає УНН.

Вказується, що це є істотною зміною політики, спрямованою на допомогу Києву в боротьбі з росією.

Офіційний представник США, який говорив на умовах анонімності, сказав, що підрядники будуть нечисленні і перебуватимуть далеко від лінії фронту. Вони не братимуть участі в бойових діях.

Вони допоможуть гарантувати, що надане США обладнання "можна буде швидко відремонтувати в разі пошкодження і забезпечити його обслуговування в міру необхідності", сказав офіційний представник.

Видання зазначає, що з моменту вторгнення росії в Україну 2022 року Сполучені Штати надали Києву десятки мільярдів доларів у вигляді зброї. Але Києву довелося або вивезти надану США зброю з країни для капітального ремонту, або покладатися на відеоконференції та інші креативні рішення для ремонту цих систем всередині країни.

Обмеження в минулому іноді сповільнювали ремонт і ставали дедалі складнішими, оскільки США постачали Києву більш складні системи, як-от винищувачі F-16 і системи ППО Patriot, кажуть чиновники.

Багато обладнання в країні не використовується, оскільки воно пошкоджене, сказав Reuters другий американський чиновник.

Цей крок є останнім пом'якшенням обмежень адміністрацією Байдена, яка прагнула допомогти Україні захистити себе від вторгнення Москви 2,5-річної давнини, не вступаючи безпосередньо в конфлікт із ядерною Росією.

Третій американський чиновник сказав, що це рішення підштовхне Пентагон в один ряд із Державним департаментом США та Агентством США з міжнародного розвитку, у яких уже є американські підрядники в Україні.

Чиновник додав, що жодні американські війська не знадобляться для захисту підрядників на Україні, і що такі питання, як безпека і зниження ризиків, будуть відповідальністю тих компаній, які укладають контракти з Пентагоном.

Деякі американські оборонні підрядники вже вирушали в Україну в невеликій кількості в минулому, обслуговуючи зброю, яку не постачав Пентагон, сказав чиновник.

З огляду на те, що вже є "широкий спектр американських компаній", у яких є персонал в Україні, що виконує контракти для українського уряду, істотного збільшення кількості співробітників американських компаній, які працюють на місцях, не буде, сказав перший чиновник.

Видання пише, що незрозуміло, наскільки стійкою буде зміна політики, враховуючи, що в адміністрації Байдена залишилося так мало часу. Обраний президент Дональд Трамп розкритикував масштаб військової та фінансової підтримки США Києву і присягнувся швидко покласти край війні з росією, не сказавши, як саме. Трамп вступає на посаду 20 січня.

Статті

Світ
12.12.2024
16:25

Трамп та економіка: чого очікувати?

Старий/новий президент США вже анонсував додаткові мита на імпорт товарів з Китаю, Мексики та Канади у перший день вступу на посаду. Євросоюзу також обіцяно аналогічні заходи.
Світ
10.12.2024
23:54

«Чи готові ми до приєднання звільнених територій?». Російські ЗМІ про Україну

«...Із самим Володимиром Зеленським у команді Трампа зустрічатися не хочуть, він, мовляв, втратив будь-який авторитет, його просто не сприймають всерйоз».
Донбас
08.12.2024
19:02

Злі на війні стануть ще злішими, бо «воював - маю право». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу переважно цитували численні заяви Путіна та погрози застосування нового ракетного комплексу «Орешник» не тільки для України, а й для всього світу. Щоб хоч якось продемонструвати свою ексклюзивність «офіційне»...
Всі статті