В українській розвідці підтвердили знищення у Пскові чотирьох літаків Іл-76

Представник ГУР Андрій Юсов підтвердив знищення чотирьох військово-транспортних літаків Іл-76 під час нічної атаки на Псков. Про це він сказав у коментарі "Бабелю" 30 серпня.

"Є точні дані про знищення чотирьох Іл-76 і кілька одиниць пошкоджень. Зараз інформація зʼясовується", - повідомив Юсов.

За його словами, наразі встановлюють, скільки літаків ще пошкоджено.

Тим часом росія каже, що літаки всього лише пошкоджені, однак визнає атаку на аеропорт.

Зазначається, що цими літаками окупанти перевозять військових, техніку та боєприпаси.

У Пскові базується 76 гвардійська десантно-штурмова дивізія повітряно-десантних військ РФ, яку обслуговують літаки Іл-76. За даними видання, вартість одного нового Іл-76 становить 5 мільярдів рублів (приблизно 1,9 мільярда гривень).

"Журналісти Reuters підтвердили, що ця дивізія брала участь в окупації Бучі під Києвом під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну (Буча була під окупацією від 3 до 31 березня 2022 року)", – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що від Пскова до кордону з Україною (напряму через Білорусь) приблизно 700 км. Це один з найруйнівніших ударів в тилу росії.

Іл-76 призначений для транспортування техніки та вантажів різного призначення. Залежно від модифікації літак здатний доставляти вантажі вагою 28-60 тонн на відстань 3600-4200 кілометрів з крейсерською швидкістю 770-800 км/год.

Раніше повідомлялось, що на аеродромі у Пскові пошкоджено чотири військово-транспортних літаки Іл-76.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті