В Україні запускають проєкт із підготовки управлінців для деокупованих територій

У квітні цього року в Україні стартує пілотний проєкт з підготовки кадрів управлінської ланки для деокупованих територій. Про це на пресконференції повідомила постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, передає Укрінформ.

"Коли ми підійшли до питання створення програми, яка стосується саме управлінської ланки, то зрозуміли, що це варто робити на базі одної з провідних шкіл, яка займається бізнес-освітою. Тому ми дуже дякуємо Міжнародному інституту менеджменту (МІМ), спільно з яким ми напрацювали таку програму. Мені вона здається дуже потужною, тому що поєднує практичні управлінські навички, частину загальних навичок, потрібних управлінцю, і субстантивну складову, яка пов'язана безпосередньо з деокупованими територіями, знаннями щодо роботи на цих територіях. Програма є дуже важливою, ми в квітні вже будемо її запускати", - зазначила Ташева.

Вона закликала мотивованих громадян, які готові сприяти реінтеграції окупованих територій України, подавати заявки на участь в програмі.У межах пілотного проєкту за результатами конкурсу відберуть 100 охочих.

Президентка Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова поінформувала, що урочисте відкриття програми заплановано на 12 квітня. Навчання триватиме до вересня. Крім "ядра" - основних управлінських навичок - студенти отримають можливість обрати одну або кілька спеціалізацій."Напрямки спеціалізації - стратегія та безпека, економіка і інновації та організаційний розвиток і лідерство. Ми розуміємо, що комусь захочеться відвідати усі три спеціалізації, і це теж буде можливо", - зазначила Тихомирова.

Завершенням програми стануть розроблені в групах проєкти, які, як очікується, пізніше можна буде реалізувати на практиці.Навчання проходитиме онлайн, у вечірній час, двічі на тиждень з кожної зі спеціалізацій. Воно включатиме як традиційні академічні практики, такі як лекції, домашні завдання, іспити тощо, так і зустрічі зі спеціальними гостями.

Брати участь у конкурсі можуть претенденти як із досвідом державної служби, так і без нього: ветерани російсько-української війни, бізнесмени, журналісти та інші. Однак вимагається підтверджений документально досвід роботи протягом мінімум семи років. Інших обмежень, гендерних, вікових чи якихось інших, немає.Подати заявку на участь у програмі можна на сайті проєкту.

Навчання для учасників безкоштовне, завдяки допомозі донорів - USAID - та підтримці Офісу Президента України і Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Як наголосила Ташева, програма зі створення кадрового резерву для деокупованих територій вкрай важлива, оскільки нині окуповані території після повернення під контроль України потребуватимуть десятків тисяч державних управлінців. Потреба одного лише Криму становитиме не менш як 50 тисяч фахівців. На початок окупації на півострові працювали 16 тис.164 українських держслужбовців, частина з яких виїхала на підконтрольну Україні територію, а частина погодилася на співпрацю з окупаційною "владою".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті