В Україні запрацювала "Платформа допомоги врятованим"

В Україні запрацювала «Платформа допомоги врятованим» — спеціалізований сайт, де зібрана інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим від різних форм насильства під час війни. Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

«Від початку повномасштабного вторгнення росії мільйони українців відчули на собі наслідки цієї жорстокої війни та потребують комплексної підтримки — соціальної, гуманітарної, правової, психологічної. Опинившись у відносній безпеці, вони відчувають себе розгубленими та часто просто не знають як і куди звернутися по фахову безоплатну допомогу. Платформа допомоги врятованим має полегшити їм доступ до перевірених сервісів та ініціатив», — зазначила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Платформа розрахована у тому числі і на фахівців, які надають допомогу постраждалим. На сайті розміщенні рекомендації та посібники по роботі з потерпілими згідно з найкращими міжнародними стандартами.

Наразі на платформі зібрані всі ключові служби, що надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу. Крім того, на сайті є буклети та інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати негативні наслідки насильства та вчасно впоратися з ними. 

Усі ініціативи, розміщені на платформі, покликані забезпечити підтримку українцям у будь-якому куточку країни, а також за її межами. Всі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними. Водночас, представлений на платформі перелік не є вичерпним, а отже, інші сервіси та організації за бажанням можуть також  до нього приєднатися. 

Також одним із завдань Платформи допомоги врятованим є створення середовища довіри між постраждалими та надавачами послуг. "Це важливо, адже комплексна фахова підтримка є першим кроком досягнення справедливості. Отримавши необхідну допомогу, постраждалі можуть бути готові звернутись до правоохоронних органів, аби в майбутньому притягнути кривдників до відповідальності", - йдеться у повідомленні. 

«Слідчі Нацполіції документують близько 95% з усього масиву воєнних злочинів. Серед десятків тисяч фактів цинічного порушення законів та звичаїв війни, є випадки сексуального насильства, яке окупанти використовують як зброю проти цивільного населення. З перших місяців війни поліцейські у складі спеціалізованих мобільних груп фіксують сексуальні злочини на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Миколаївщини, Донеччини та Херсонщини. Ми розуміємо, що задокументувати такі злочини важко через високий рівень латентності, а, щоб уникнути ретравматизації, постраждалі потребують комплексної допомоги», — зазначила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

В майбутньому онлайн-майданчик буде масштабуватися та удосконалюватися. У найближчих планах — додаткові розділи із сервісами, що працюють для розвитку та освіти дітей.  Платформа також надаватиме доступ до ініціатив, які допомагають українцям/кам знайти нову роботу, перекваліфікуватись та підвищити свій економічний потенціал. 

Крім того, платформа повинна стати ключовим майданчиком для інформування громадян, ЗМІ щодо наявних або нових ініціатив, проєктів в межах реагування держави на випадки насильства під час війни. 

Довідково: Платформа допомоги врятованим створена за ініціативи Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Платформа допомоги врятованим розташована за вебадресою www.help-platform.in.ua . Також перейти на неї можна просканувавши QR-код.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті