В Україні за рік скоротили 10 університетів

Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, повідомляє «Укрінформ».

Він пояснив, що кількість університетів скорочують, приєднуючи менші навчальні заклади до більших.

«Ми поставили ціль — 100 державних університетів до вступу у Європейський Союз. Мова йде про п’ять років. За 12 місяців відбулося скорочення мережі на десять закладів… Намагаємось це робити менш-більш безболісно. В деяких випадках це вдається зробити. В інших — ні. Права студентів і викладачів завжди є захищені», — зазначив Винницький.

Винницький уточнив, що нині в Україні працюють близько 150 університетів, з яких 120 перебувають у системі Міносвіти. Торік це число сягало близько 160 університетів.

«Йдеться не про економію коштів, тут насамперед — про укрупнення для більшої ресурсної бази й для кращих конкурентних позицій університету в Європейській спільноті», — пояснив заступник міністра освіти і науки.

Нагадаємо, раніше в Міносвіти заявили, що з університетів відрахували майже 23,5 тис. студентів-чоловіків віком понад 30 років через неуспішність. 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті