В Україні почав діяти закон про е-резидентство

Почав діяти закон про е-резидентство, що дозволить іноземним IT-спеціалістам ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки онлайн. Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

У Мінцифри зазначають, що після затвердження всієї необхідної додаткової нормативно-правової бази іноземні IT-спеціалісти зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в держбюджет - і все це онлайн.Нині органи влади тестують сервіс, за допомогою якого іноземці зможуть подавати заявку на отримання статусу е-резидента. 

"Після завершення тестування плануємо залучити близько 1000 е-резидентів. Очікуємо на надання останнього дозволу від НБУ, який допоможе запустити проєкт повноцінно. Ідеться про можливість для е-резидентів переказувати кошти на власний рахунок за кордоном у валюті», — зазначив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

За його словами, проєкт принесе додаткові прибутки для бюджету і сприятиме популяризації України як світового IT-бренду та зростанню її позицій у міжнародних рейтингах, зокрема Doing Business.

Запуск проєкту е-резидентства дасть змогу іноземцям у кілька кліків ставати підприємцями в Україні; дистанційно управляти своєю справою за допомогою сучасних технологій, відкривати банківські рахунки та керувати ними; підписувати документи електронним підписом; сплачувати податки на пільгових умовах.

Згідно із законом, е-резидентами не можуть стати підприємці, які мають дохід в Україні. Громадяни росії та країн, що входять у «сірий» чи «чорний» список FATF, також не можуть стати е-резидентами.

Нагадаємо МВФ схвалив рекордний кредит Україні на 15,6 млрд доларів. 

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті