В Україні перевірять всі заклади цілодобового проживання дітей з метою виявлення можливих фактів насильства щодо них чи порушення інших прав

Національній соціальній сервісній службі доручено перевірити всі заклади цілодобового проживання дітей з метою виявлення можливих фактів насильства щодо них чи порушення інших прав. Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, повідомлення про можливі факти насильства, яке відбулося в одній зі спеціальних шкіл Львівської області, шокує. Міністерка заявила про необхідність встановити всі обставини й притягнути до відповідальності усіх винуватих.

Жолнович подякувала Офісу омбудсмана та Нацсоцслужбі, що оперативно зреагували на сигнал.

"Усі діти мають навчатися і зростати в безпечному просторі. У зв'язку з тим, я доручила Нацсоцслужбі провести перевірки в усіх таких закладах, де цілодобово живуть діти, з метою виявлення можливих фактів насильства щодо них чи порушення інших прав", – наголосила міністерка.

За іі словами, що служба розробила спеціальний опитувальник, щоб в екологічний спосіб виявляти порушення, не травмуючи почуття дітей.

"В чергове хочу наголосити, що найкраще, щоб всі діти в Україні, навіть якщо вони мають особливі освітні потреби, змогли навчатися найближче до своїх домівок і щовечора повертатись додому. На жаль, наразі таких дітей змушені відправляти в спецшколи, яких лише декілька в області", – зазначила Жолнович.

Вона запропонувала розвивати інклюзивні класи в загальних школах і збільшувати кількість сімейних форм виховання в громадах.

"Тоді це будуть системні зміни, які б могли виправити проблему в усіх закладах і забезпечити нормальне виховання та розвиток усіх дітей", – резюмувала Жолнович.

Раніше, 28 вересня Лубінець заявив, що у Львівській області в дитячому навчально-реабілітаційному центрі зафіксовані можливі випадки фізичного, психологічного та сексуального насильства над дітьми.

За його даними, такі дії вчиняв директор установи. Офіс генерального прокурора повідомив про початок розслідування за фактом сексуального насильства щодо неповнолітньої особи. Того самого дня очільник Львівської ОВА Козицький заявив, що директора закладу відсторонили на час розслідування.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті