В Україні ліквідовано мережу "громадських організацій" Медведчука, які готували держпереворот

За матеріалами Служби безпеки України суд задовольнив позов Мін’юсту щодо заборони 8 проросійських організацій, які координував екснардеп Віктор Медведчук. Представники цих «громадських організацій» планували державний переворот в Україні, який хотіли синхронізувати з початком повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року, - повідомляє СБУ.

Зазначається, що вказані «громадські організації» таким чином сподівались допомогти агресору якнайшвидше захопити Київ, а згодом і всю територію України.

Для цього представники цих організацій мали ініціювати проведення в Києві так званих «національних зборів».

Під час «з’їзду» планувалося оголосити ультиматум вищому військово-політичному керівництву України щодо «відсторонення від влади».

У разі відмови – зловмисники мали намір захопити ключові держустанови у Києві та інших регіонах держави.  

Для цього планували сформувати бойові групи, до складу яких мало увійти понад півтисячі озброєних осіб.

Нагадаємо, що у 2022 році СБУ завчасно викрила ворожі плани і запобігла їхній реалізації. У результаті спецоперації співробітники Служби безпеки затримали трьох організаторів злочину на початку повномасштабного вторгнення рф.

У серпні 2023 року зловмисники отримали різні терміни тюремного ув’язнення. Також було заочно засуджено громадянина рф, який координував підривну діяльність «громадських організацій» Медведчука з росії.

Наразі за матеріалами СБУ, суд постановив заборонити та примусово розпустити такі організації: Міжнародна громадська організація «Ми народ України»; Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнське гетьманське козацтво імені Івана Богуна»; «Соборне козацтво»; «Соборне козацтво» «Харківський округ»; «Соборне козацтво» «Баришівська станиця»; «Соборне козацтво» «Київський округ»; «Соборне козацтво» «Львівський округ»; «Соборне козацтво» «Сумський округ».

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Як повідомлялося, контррозвідка Служби безпеки України затримала керівника одного з відділів Хмельницької міськради, який працював на ФСБ РФ.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті