В Україні дозволили писати "рф", "росія" і "москва" з малої букви у неофіційних текстах

Написання назв "російська федерація", "росія" і "москва" з малої літери в текстах неофіційного характеру не буде вважатися відхиленням від норм української мови. Про це повідомила Національна комісія зі стандартів державної мови.

Також писати з малої можна слова "московія", "московське царство", "російська імперія", "державна дума рф" тощо.

Як зазначається,  рішення ухвалено з огляду "на героїчну боротьбу українського народу за Незалежність Української Держави" та взявши до уваги звернення в соцмережах міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук,

Нагадаємо, що 8 вересня Верещук закликала офіційно запропонувати зміни в написанні назви країни-терористки та її керівників. Вона вказала на те, що назву держави-агресора українці давно пишуть з малої літери, і вона вважає, що це потрібно формалізувати.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті