В Україні більше ніж удвічі збільшилась кількість справ про банкрутство людей

Більше ніж удвічі збільшилась кількість справ про банкрутство людей в Україні у 2024 році. Про це з посиланням на дані Верховного суду пише моніторинговий сервіс "Опендатабот" 10 червня.

"У 2,2 рази побільшало справ про банкрутство людей у 2024 році. Від початку року 343 українці подали до суду, аби їх визнали неплатоспроможними. Кількість справ про банкрутство людей зросла у 2,2 рази у порівнянні до відповідного періоду торік. До слова, за весь минулий рік цей статус набули 575 людини", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найменше справ про банкрутство людей було відкрито у 2019 році. Це був перший рік, коли закон дозволив громадянам визнавати себе неплатоспроможними через суд. Тоді було відкрито 22 справи про банкрутство людей. Відтоді кількість людей, які хотіли визнати себе неплатоспроможними, постійно зростала: у 8,3 рази за 2020 рік та у 2,7 рази за 2021 рік.

"На мою думку, судова статистика не відбиває реальну кількість боржників у скрутному становищі, яким допомогла би процедура банкрутства. Проте ця процедура не є відомою та поширеною серед українців, й на те є кілька причин: це дорого, складно та незрозуміло без допомоги адвоката, на якого в боржника вже просто може не стати коштів. Крім того, кредитори та фінансові установи не вельми охоче подають свої вимоги у такі судові справи, сподіваючись стягнути борг після відновлення платоспроможності людини та зекономити на судових витратах, або навпаки, намагаються торпедувати процедуру, діскредитуючи боржника. З іншого боку, громадянам теж необхідно усвідомити, що ця процедура не про списання боргів, а про спробу знайти згоду з кредиторами за допомогою судової процедури та арбітражного керуючого", - наводить "Опендатабот" коментар адвоката, арбітражного керуючого, члена Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих, фахівця з питань банкрутства Дениса Лихопьока. 

Загалом за весь час було відкрито 1993 справи про банкрутство українців. Кожен другий банкрут - у віці від 25 до 45 років: 58% або понад 1,1 тис. Третина банкрутів старша за 45 років - 38,3% або 764 людини. Найменше банкрутів серед молоді до 25 років - лише 3,7%. Гендерний розподіл виявився майже рівноцінним. 54% усіх банкрутів - чоловіки, а 46% - жінки.

"Верховна Рада дозволила фізичним особам набувати статус банкрута ще у жовтні 2018 року. Повноцінно процедура почала працювати вже у 2019 році. З того часу людина, яка потрапила у скрутне матеріальне становище, може ініціювати своє банкрутство і, пройшовши всю процедуру, звільнитися від боргів", - йдеться також у повідомленні.

Раніше з посиланням на "Опендатабот" повідомлялось, що імпорт авто в Україну виріс на 21%, найпопулярніші марки - Volkswagen та Renault.

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті