В Україні більше не буде селищ міського типу

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який скасовує "поняття селище міського типу" та запроваджується нове поняття – "поселення". Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі 24 жовтня.

Після майже трьох місяців затримки в ОП, все ж таки президент підписав №8263 "Про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України", - написав Железняк.

Як повідомив нардеп, законопроект пропонує прибрати чинне з 1981 року радянське регулювання питань адмінтерустрою, встановити чіткі процедури віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл, закріпити на рівні закону процедуру найменування та перейменування населених пунктів та спростити процедури встановлення меж населених пунктів.

Згідно із документом, тепер усі населені пункти з компактною забудовою та чисельністю населення понад 10 тисяч мешканців матимуть статус міста. Міста, які не відповідатимуть цьому визначенню, не планують знижувати у статусі.

Населені пункти, де є садибна забудова та чисельність населення понад 5 тисяч жителів, будуть просто селищами.

Інші населені пункти, що існують в Україні, будуть у статусі села.

Як повідомлялось раніше, Зеленський закликав ліквідувати "сірі зони" у Європі.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті