В Угорщині продовжили надзвичайний стан через війну в Україні

Парламент Угорщини продовжив надзвичайний стан у країні через російсько-українську війну ще на 180 днів, тобто до травня 2025 року. Про це пишуть Index та Teraz, - інформує "Громадське".

За продовження надзвичайного стану проголосували 130 членів Національної асамблеї Угорщини, проти були 49 депутатів.

Без цього рішення надзвичайний стан мав би завершитися 19 листопада. Проте у жовтні уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана подав до парламенту пропозицію щодо його продовження.

В уряді обґрунтовують це тим, що війна та гуманітарна катастрофа в Україні, а також їхні наслідки для Угорщини, особливо щодо надання притулку, економіки та енергетики, не змінилися.

Угорщина живе в режимі надзвичайного стану понад чотири з половиною роки. Спочатку в березні 2020 року його запровадили через COVID-19, а з травня 2022 року надзвичайний стан продовжили через війну в Україні.

Критики зазначають, що через дію особливого режиму уряд може відступати у своїх указах від законів та має можливість обмежити або навіть призупинити основні громадянські права.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті