У Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр з експорту українського зерна

У Стамбулі 27 липня відкрився Спільний координаційний центр, метою якого є забезпечення безпечного морського транспортування зерна та аналогічних харчових продуктів, що експортуються з України, при цьому про розмінування портів поки не йдеться. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на заяву міністра оборони Туреччини Хулусі Акара.

За його словами, Центр складається з п'яти представників – Росії, України та ООН, а також Туреччини. Документ, підписаний сторонами, буде дійсним протягом 120 днів і продовжуватиметься, якщо сторони не вимагатимуть розірвання.

Цей центр зможе контролювати рух усіх комерційних суден у Чорному морі, використовуючи національну інфраструктуру та інші засоби Туреччини.

"Судна перевірятимуться спільними інспекційними групами в місцях, які вважатимуться доцільними при завантаженні в українських портах і після прибуття в порти Туреччини. Якщо виникне потреба в розмінуванні, це буде здійснюватися за домовленістю сторін. Однак на даному етапі цього немає потреби" , - Заявив Акар.

Як раніше повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна зробила все, що від неї залежить, щоб розпочати експорт зерна, але контроль за дотриманням домовленостей мають здійснювати Туреччина та ООН.

Статті

Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Всі статті