У Скадовську окупанти повісили 56-річну медсестру Тетяну Мудренко (ФОТО)

В окупованому російськими військами Скадовську на Херсонщині повісили 56-річну медсестру Тетяну Мудренко за проукраїнську позицію. Про це повідомляє Бі-бі-сі із посиланням на британську газету Financial Times.

Про це також повідомляє український правозахисний медійний проект Медійна ініціатива за права людини.

Газеті Financial Times про це розповіла сестра-близнючка загиблої Наталія Чорна, яка виїхала зі Скадовська ще у квітні.

За її словами, Тетяна працювала в окупованому місті медсестрою, допомагала дітям з інвалідністю та не раз конфліктувала з російськими силовиками.

Останній інцидент перед смертю Тетяни стався у жовтні. За словами сестри, Мудренко лаяла українських поліцейських, які перейшли на бік росіян, і заявила їм "Скадовськ – це Україна!".

Декілька днів ніхто не знав, де Тетяна. 15 жовтня Наталії Чорній зателефонувала жінка і сказала, що Тетяну стратили.

"Вона мені сказала, що Таню повісили. Їй щось влили до рота, а потім повісили її перед будинком суду", - сказала Чорна.

У місцевому морзі спочатку відмовилися спілкуватися з Наталією, але потім надіслали їй свідоцтво про смерть, в якому зазначено, що причиною загибелі Тетяни Мудренко стала "механічна асфіксія".

Financial Times зазначає, що деякі подробиці події незалежно перевірити було неможливо, але журналісти бачили свідоцтво про смерть українки, а також листування між місцевими жителями та очевидцями, які підтверджують історію Наталії Чорної.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті