У російському Новосибірську "за держзраду" заарештовано розробника гіперзвукових ракет

Директора Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ) Сибірського відділення Російської академії наук Олександра Шиплюка заарештовано за звинуваченням у держзраді. Про це розповів науковий керівник ІТПМ Василь Фомін, – пишуть російські ЗМІ.

"В інституті проходили оперативні заходи. Вони пов'язані з нашим директором Олександром Миколайовичем Шиплюком. Його заарештували", - повідомив він.

Наразі вченого перевезено до СІЗО "Лефортово" в Москві.

Останніми роками він займався гіперзвуковими ракетами.

Шиплюк - третій за два місяці новосибірський вчений-фізик, заарештований за держзраду. Так було заарештовано головного наукового співробітника ІТПМ Анатолія Маслова. У червні заарештували доктора наук, завідувача лабораторії квантових оптичних технологій Новосибірського державного університету Дмитра Колкера. Вчений мав останню стадію раку, його забрали з приватної клініки, де він перебував на підтримуючій терапії. 2 липня він помер.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Світ
30.06.2025
14:00

“Закінчується епоха в історії Донбасу, якої ми більше ніколи не побачимо”. Польські медіа про Україну і українців

...Майже 84 відсотки опитаних українців у Познані ніколи не стикалися з дискримінацією, майже 80 відсотків – ніколи не відчували, що місцеві мешканці ставляться до них із засторогою.
Всі статті