В РФ вирішили закрити генконсульство Фінляндії в Петербурзі

Росія відкликає згоду на діяльність генконсульства Фінляндії в Петербурзі і висилає дев'ятьох співробітників посольства Фінляндії в Москві. Про це, назвавши це "заходом у відповідь", повідомило російське міністерство закордонних справ, пише "BBC News. Русская служба" 6 липня.

"Посол був повідомлений, що у зв'язку з висилкою в червні цього року з Фінляндії дев'яти представників російських закордонних установ у цій країні, persona non grata оголошено дев'ятьох працівників посольства Фінляндії в Російській Федерації та фінського генконсульства в Санкт-Петербурзі", –  ідеться в повідомленні МЗС.

Уточнюється, що послу також повідомили про відкликання згоди на діяльність консульства з 1 жовтня.

Зазначається, що 6 червня стало відомо, що влада Фінляндії ухвалила рішення вислати дев'ятьох дипломатів, які працюють у посольстві росії в Гельсінкі. В адміністрації президента Фінляндії тоді заявили, що дії цих дипломатів порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини, а вислані співробітники посольства займалися розвідувальною діяльністю.

Раніше повідомлялося, що одразу 40 російських дипломатів із сім'ями покинули Румунію.

Фінляндія виділить ще близько 105 млн євро на військову підтримку України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Світ
19.08.2026
09:50

«Російському ведмедю варто було б якнайшвидше вийти з українського конфлікту». Російські ЗМІ про Україну

...Для його завершення можна йти на певні поступки Заходу, тільки вони не повинні зачіпати наші стратегічні інтереси. З Китаєм, на мій погляд, у нас зараз спільного більше, ніж з Україною, і псувати відносини зі Сходом нам зовсім не на руку.
Світ
17.08.2026
15:12

«Гонка ескалацій». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Київ нездатний вести повномасштабну боротьбу з корупцією - сигналом став вихід під заставу ексглави Офісу Президента України Андрія Єрмака, звинуваченого в легалізації злочинних доходів»
Всі статті