В РФ посилився дефіцит робочої сили - британська розвідка

На тлі війни проти України РФ відчуває дефіцит робочої сили, що стає серйозною проблемою в деяких секторах її економіки. Про це у соцмережі Х повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки, пише Укрінформ.

«Росія нині відчуває дефіцит робочої сили, що стає серйозною проблемою в деяких секторах. Цей дефіцит принаймні частково спричинений війною Росії проти Україні через мобілізацію частини працюючого населення та еміграції деяких кваліфікованих спеціалістів, які прагнули уникнути призову. Нещодавно брак робочої сили посилився через обмеження на працевлаштування мігрантів, запроваджені після терористичного нападу "ІДІЛ-К" у Москві 22 березня 2024 року», – заявили у відомстві.

У Міноборони зазначили, що у 2023 році в РФ не вистачало 4,8 млн працівників.

«Наприклад, російська транспортно-логістична галузь не змогла заповнити 25% вакансій водіїв вантажівок протягом 2023 року», – заявили у відомстві.

У британському міністерстві додали, що через нестачу робочої сили група російських парламентаріїв розглядає внесення правок до російського Трудового кодексу.

«У разі ухвалення (цих правок – ред.) це означатиме, що надлишкова робоча сила може бути переміщена під наглядом держави на місце роботи, де не вистачає робочої сили. Такі кроки будуть тимчасовими, і працівники будуть переведені лише за їхньою згодою. Попри відсутність примусу, це потенційний крок до мобілізації робочої сили», – зазначили у відомстві.

Як повідомлялося, торік у грудні аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що РФ почала стикатися з економічними наслідками дефіциту робочої сили, що спричинені, зокрема, і війною РФ проти України.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті