В ООН засудили російські удари по цивільних об'єктах Харкова

Координаторка ООН із гуманітарних питань в Україні Деніз Браун відреагувала на російські атаки по Харкову 25 травня і заявила, що це має бути припинено. Про це повідомляє "Еспресо".

"Я приголомшена і шокована жахливими новинами, які надійшли з Харкова. Серед білого дня, коли люди, попри всі жахи, які вони переживають щодня в цьому місті, намагалися продовжити свій день, їхні життя були зруйновані черговою атакою російських військових... Це абсолютно неприйнятно", - наголосила Браун.

За її словами, удари збройних сил Російської Федерації по мирному населенню та цивільній інфраструктурі мають бути припинені. 

"Навмисне спрямування нападу на цивільну інфраструктуру суворо заборонено міжнародним гуманітарним правом. Цивільне населення має бути захищене", - підкреслила представниця ООН. 

Нагадаємо, кількість загиблих унаслідок атаки по гіпермаркету в Харкові зросла до 12 осіб, 10 з них - невпізнані. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті