В ООН відповіли на запрошення МЗС України прибути в Курську область РФ для "заходів гуманітарного реагування", реакція Червоного хреста поки відсутня

В ООН готові прибути на контрольовану Україною територію Курської області з гуманітарною місією за наявності дозволу РФ. Про це з посиланням на коментар речника ООН Стефан Дюжарріка пише "Голос Америки" 17 вересня.

"В ООН готові прибути на контрольовану Україною територію Курської області. Але щоб це зробити, організації потрібен дозвіл Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що таким Дюжаррік повідомив про це, коментуючи запрошення українського МЗС для представників ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста на підконтрольну Україні територію Курської області для "заходів гуманітарного реагування". Інформація про запрошення була озвучена міністром закордонних справ Андрієм Сибігою.

"Вчора, перебуваючи в гостях у наших воїнів на Сумщині, я дав інструктаж МЗС України офіційно запросити ООН і МКЧХ приєднатися до гуманітарної допомоги в Курській області. Україна готова сприяти їхній роботі та доводити свою прихильність міжнародному гуманітарному праву", - написав Сибіга в мережі Х 16 вересня.

"У Червоному хресті на запрошення поки не відреагували", - пише "Голос Америки".

Раніше у Кремлі заявили, що знати не знають про прохання мешканців Суджі про евакуацію.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті