В окупованому з 2014 року Довжанську у лютому три шахти зупинять видобуток вугілля

"На окупованих територіях ...готуються до консервації шахт колись найпотужнішого об’єднання "Свердловантрацит" (Свердловськ перейменовано в Довжанськ). Вже з 15 лютого працювати буде лише відведення води", - повідомив начальник Луганської ОВА Олексій Харченко в соцмережах 27 січня.

Під закриття підпадають одразу три шахти: "Свердлова", "Довжанська - Капітальна" та "Харьківська". Офіційна причина такого рішення окупантів – "нерентабельність підприємств". 

"Для мешканців Довжанська таке рішення означає безробіття, відтік населення, насамперед молоді, обвал економіки та комунальний колапс, оскільки шахти завжди були частиною інфраструктури міста", - зазначає Харченко.

Раніше повідомлялося, що в "ЛНР" на 12-му році окупації запланували "до 2030 року" подбати про екологічну безпеку шахт, що закриваються.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Країна
23.04.2026
09:00

«Мінськ» за лаштунками. Сповідь недипломата. Частина 3

Саме це, друге, засідання ТКГ і стало початковою точкою тих двозначностей та невизначеностей, які до останнього моменту її роботи у лютому 2022 року були основною причиною неефективності переговорів.
Всі статті