У Нідерландах працевлаштувалися 24 тисячи українських біженців

Щонайменше 24 тисячі біженців з України працевлаштувалися у Нідерландах. Про це пише видання NL Times 17 липня.

Агентство допомоги UWV повідомило статистику на основі документів, які подаються роботодавцями.

Зазначається, що українці переважно знаходили роботу в індустрії гостинності та через агенції з працевлаштування. Більшість біженців почали працювати в Амстердамі та його околицях, а також у районі Гааги.

За останніми даними, лише 24 тисячі біженців з України знайшли роботу у Нідерландах. З початку червня агентство отримало нову інформацію про 10 800 українців, які влаштувалися на роботу. У квітні та травні агентству було відомо про 13 200 людей.

Майже половина біженців знайшли роботу через агенції з працевлаштування. Часто українці влаштовувалися через рекрутери на виробництво, склад, прибирання. Багато біженців також знайшли роботу в індустрії гостинності (12%), сільському господарстві та садівництві (8%) та бізнес-послугах (5%).

"Якоюсь мірою українці також принесли певне полегшення у галузях, де відчувається великий дефіцит людей. Близько половини людей почали працювати в області, де є дефіцит кадрів", - йдеться у повідомленні.

З квітня роботодавці мають повідомляти агентство допомоги UWV, якщо наймають біженця. Таким чином, у країні сподіваються виявити та зменшити ризики експлуатації. За неповідомлення про прийняття українського біженця роботодавця можуть оштрафувати.

Як раніше повідомлялося, ЄС виділяє ще понад 430 млн. євро трьом країнам, у тому числі на підтримку біженців з України.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Країна
22.01.2026
10:55

Кадрова ротація воєнного часу: що насправді означають останні призначення у владі

Це найдивніше звільнення. Одні говорять, що це помста за Єрмака, історію з Міндічем, інші – що це прохання Кирила Буданова, бо в них достатньо напружені стосунки (не конфліктні), ще хтось – просто оновлення заради оновлення...
Світ
21.01.2026
10:40

«У визнанні суверенітету РФ над Донбасом нас задовольнить тільки «де-юре». Російські ЗМІ про Україну

Прийнято військово-політичне рішення, що тепер треба вибивати грунт з-під ніг режиму Зеленського і добивати. Треба вводити дезорганізацію не тільки в систему військового управління, а й адміністративно-господарського та соціально-побутового
Всі статті