У Міносвіти розповіли, хто із російських письменників залишиться у шкільній програмі

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або тісно пов'язані з Україною. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки Юрій Кононенко 4 серпня.

"Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов'язана з Україною, тобто вони народилися в Україні, або тривалий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їх творчість залишатиметься у навчальних програмах", – розповів Кононенко.

За його словами, у програмі залишиться Микола Гоголь, Володимир Короленко, Анатолій Кузнєцов, Ільф та Петров.

Залишається і Михайло Булгаков, учні вивчатимуть його твір "Собаче серце".

За словами Кононенка, замість російських письменників у програму буде включено більше європейських, американських та азіатських авторів.

Нова шкільна програма діятиме з 1 вересня.

Нагадаємо, у червні група експертів при МОН запропонувала виключити зі списку шкільної літератури низку російських творів: байки Крилова, оповідання Чехова, Буніна, билини про Іллю Муромця, твори Достоєвського, Булгакова, Толстого, Грибоєдова, Блоку, Маяковського, Маяковського, та ін.

Як раніше повідомлялося, питання про зміни у шкільній програмі почали розглядати ще у квітні, тоді в ефірі загальнонаціонального телемарафону міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив: "Дуже глибоко переглянемо всі твори, які до цього були рекомендовані в курсі "Зарубіжна література" і дуже критично поставимося до змісту цього предмета.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті