Поряд із окупованою росіянами Запорізькою АЕС тижнями лунають потужні вибухи - МАГАТЕ

Поблизу Запорізької АЕС, яку окупували росіяни, кілька тижнів лунають потужні вибухи. Про це 26 січня повідомляє офіційний сайт МАГАТЕ.

"Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, які були присутні на Запорізькій атомній електростанції в Україні, повідомляють, що за межами об'єкта відбулися потужні вибухи, що свідчать про військові дії поблизу об'єкта, розташованого на лінії фронту конфлікту в Україні", - заявив гендиректор агентства Маріано Гроссі.

Як зазначають представники групи МАГАТЕ, які перебувають на станції, доповідала про подібні вибухи майже щодня. Більше того, у середу, 25 січня, вони зафіксували вісім сильних вибухів, "від яких вібрували вікна офісів на заводі".

Низка вибухів, мабуть, сталися на деякій відстані від найбільшої в Європі АЕС, тоді як інші здаються набагато ближчими до самої установки. За словами Гроссі, саме такі події наголошують на необхідності введення зони ядерної безпеки та захисту навколо майданчика.

"Я вже кілька місяців закликаю до створення Зони ядерної безпеки та захисту на Запорізькій АЕС. Я вдячний за потужну підтримку, яку я отримав від багатьох світових лідерів, у тому числі в Європі, але треба більше. Ми не можемо зупинитися", - наголосив він. .

Гроссі зазначив, що він продовжує обговорювати цю тему з Володимиром Зеленським, а також консультуватись із представниками РФ. Він повторив, що переговори з Україною та росією були складними, оскільки торкалися делікатних військових питань.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що рашисти розмістили на ЗАЕС "Гради" поряд із сховищем відпрацьованого ядерного палива.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті