В "ЛНР" оголосили серйозний конкурс благоустрою майданчиків у депресивних Алмазній та Ірміно, які і до війни виглядали як після війни

"Оголошуємо конкурс на кращий дизайн-проект благоустрою громадських територій! Молодь Ірміно та Алмазної - ваш шанс проявити себе та запропонувати ідеї для перетворення улюблених місць. Адміністрація міського округу Стаханов запрошує вас узяти участь у конкурсі на найкращий проєкт благоустрою", - повідомила окупаційна "адміністрація" Кадіївки (до перейменування Стаханов) у соцмережах 7 липня.

Через старий адміістративний устрій ще з часів СРСР ці міста, що мають свої міськради, підпорядковуються адміністрації Кадіївки.

"Не знаю, що з Алмазною, але Ірміне - місто, яке ще до війни виглядало як після війни. Там місяцями немає води, не працюють підприємства, нема де приємно провести час. Тепер ще понаїхали росіяни - нема чим дихати. Місцеві жителі не знають, що таке самоповага. Це з одного боку. З іншого, це - місто-мотиватор: всі сили акумулюються, щоб зібратися і поїхати звідти. І ось все так в окупації: не розумієш, чи то іронія, чи то знущання", - написала з цього приводу у facebook представниця Інституту масової інформації у Луганській області Валентина троян, яка родом з Луганської області.

Що стосується такої ж депресивної Алмазної - перед 2014 роком вона почала виглядати краще завдяки роботі металургійного підприємства "Екіна", яким керував місцевий бізнесмен Сергій Борисенко. Борисенко вкладався в благоустрій, у футбольну команду і навіть у притулок для тварин, а також у кінотеатр «Мир». Крім того, він популяризував українську культуру та літературу. Однак усе це закінчилося 2014 року, у місті залишилися лише занедбані промзони на місці колишніх підприємств, житлової забудови, а також дачних і гаражних кооперативів. За інформацією місцевих журналістів, гаражні кооперативи в Алмазній ще в 1990-ті роки розібрали на будматеріали буквально до цегли, і кілька років діяльності Сергія Борисенка до 2014 року цю проблему не вирішили.

Тим часом окупанти надумали розв'язати проблему благоустрою цих територій, які складно назвати містами, у такий спосіб: в Ірміно облаштувати внутрішньодворовий простір між будинками №1 і №2 на вул. Багатій, а в Алмазній - колишній дитячий майданчик праворуч від будівлі центру культури і дозвілля.

"Що можна запропонувати? Усе, що зробить місто затишнішим і комфортнішим: дитячі майданчики, спортзони, зони відпочинку з лавками та освітленням, арт-об'єкти та багато іншого", - оптимістично пише "адміністрація Стаханова".

Раніше повідомлялося, що влада "ЛНР" планує 12 років за російські мільярди будувати "з нуля" індустріальні парки в містах із занапащеною ними промисловістю - Кадіївці та Алчевську.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Всі статті