У Казахстані побоюються вторгнення росії та готуються до оборони – WSJ

Влада Казахстану побоюється можливої ​​агресії з боку росії. Про це 25 липня повідомляє The Wall Street Journal.

Як одна з причин для занепокоєння відзначається той факт, що понад 20 відсотків населення Казахстану становлять етнічні росіяни. Причому, частина з них ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну заявляли, що північ Казахстану також належить РФ.

Побоювання у влади викликає і риторика путіна про те, що Казахстан не мав історії державності до розпаду Радянського Союзу. І після вторгнення в Україну казахська влада почала особливо серйозно ставитися до таких заяв.

Тепер Казахстан приділяє дедалі більшу увагу розвитку оборонної сфери країни. Так, у квітні було зміцнено військову співпрацю з Туреччиною та Китаєм. А на початку травня турецькі та казахські дипломати підписали договір про спільне виробництво військових безпілотників у Казахстані.

Також оборонний бюджет країни зріс на 441 мільярд тенге або близько 918 мільйонів доларів. За інформацією високопосадовця Казахстану, частину цих коштів спрямують на збільшення військових резервів та реформування армії.

Зазначимо, що на початку липня відносини між росією та Казахстаном почали погіршуватися. Саме тоді Казахстан вийшов з угоди СНД про валютний комітет.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті