В Іспанії та Португалії майже на 100 відсотків відновили електропостачання, причини блекауту з'ясовують

«99,16% попиту на Піренейському півострові вже відновлено з виробленням 21 265 МВт. 100% підстанцій електромереж перебувають у робочому стані», - повідомив іспанський національний оператор електромереж Red Eléctrica 29 квітня, пише «DW Главное».

Напередодні в Іспанії та Португалії стався масштабний блекаут. Без світла залишилися Мадрид, Барселона, Лісабон та інші міста. Транспорт працював із перебоями, на автошляхах виник хаос через непрацюючі світлофори. Зв'язок працював нестабільно. Лікарні та аеропорти перейшли на живлення від резервних генераторів.

«Причини відключення електрики, що сталося, з'ясовуються», - сказано також у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Португалії та Іспанії стався блекаут: зупинилися залізниці, відключився інтернет.

Пізніше Зеленський повідомив прем'єру Іспанії про готовність українських фахівців долучитися до ліквідації блекауту.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
06.02.2026
09:00

Аналог квартир-студій і нуль копійок з бюджету: місце компактного проживання ВПО від Біловодської громади

По суті, це звичайний одноповерховий будинок на чотири цілком окремі квартири. Для цих квартир спільним є лише коридор – аналог просторого під'їзду, тамбуру.
Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Всі статті