На Херсонщині затримано колаборантів, які погрожували розстрілом за відмову "голосувати" на псевдореферендумі – СБУ

У Херсонській області затримано колаборантів, які погрожували розстрілом за відмову "голосувати" на псевдореферендумі. Про це повідомила СБУ у своєму Телеграм-каналі 12 грудня.

"Зловмисниками виявились колишні представники "виборчих комісій", створених загарбниками під час тимчасової окупації частини регіону, – сказано в повідомленні. – Перебуваючи на "посадах", вони виконували вказівки москви щодо підготовки і проведення незаконного референдуму з "приєднання" до РФ захоплених районів півдня України".

Уточнюється, що для цього розгорнули широку агітаційну кампанію на підтримку фейкового плебісциту на території Бериславського району. Зловмисники особисто закликали людей прийти на "дільниці" і "проголосувати" на користь країни-агресора.

Підкреслюється, що у разі забезпечення "явки", ворог обіцяв своїм поплічникам "винагороду" у розмірі 50 тисяч російських рублів кожному.

Крім цього, колаборанти здійснювали подворові обходи приватних домоволодінь, під час яких вимагали від людей поставити потрібну "відмітку в бюлетенях". У разі відмови зловмисники одразу "зверталися" до озброєних рашистів, які вривалися в оселі громадян і погрожували розстрілом.

"Таким чином загарбники намагались залякати людей і придушити рух спротиву на території регіону", – пише відомство.

Зазначається, що колаборантами є троє місцевих жителів, один з яких нещодавно приїхав з тимчасово окупованого Луганська. На початку повномасштабного вторгнення вони підтримали загарбників і запропонували їм свою допомогу у війні проти України. Після звільнення району зловмисники намагались "загубитись" по різних населених пунктах. Однак, співробітники СБУ встановили їх місцезнаходження і затримали.

"Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за змовою групи осіб) Кримінального кодексу України", – сказано в повідомленні.

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання до 10 років ув’язнення.

Раніше повідомлялось, що знешкоджено російську агентуру, яка наводила ракети на школи і пологові будинки Донеччини.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
26.02.2026
16:41

Справа не в територіях! Або без соплів про те, чому не можна здавати Донбас

Мир на умовах однієї сторони — це і є капітуляція. Тобто в такому разі Київ де-факто визнає свою поразку у війні та перемогу Москви. Але об'єктивних причин іти на таке у Зеленського немає.
Світ
25.02.2026
11:21

«На жаль, застосування ядерної зброї може стати реальністю». Російські ЗМІ про Україну

У разі появи на українській території ядерної зброї західного виробництва це може бути розцінено Москвою як пряма підстава для подальшої ескалації. Більш того, такий крок здатний спровокувати розширення конфлікту за межі України.
Донбас
22.02.2026
17:35

Іспанський сором «звільненої» Авдіївки. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Очевидно, що пропаганда окупованого Донбасу любить ура-патріотичні інформаційні приводи. Найціннішими вважаються річниці перемог минулого і, звичайно ж, успіхи так званої «СВО». Так, минулого тижня колабораціоністська влада згадала про те, що два...
Всі статті