У Грузії вважають, що більш гідні вступу до ЄС, ніж Україна, і ображаються, що не надали статусу кандидата

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі вважає, що його країна випереджає Україну в плані реформ, необхідних для вступу до Євросоюзу, у два-три рази. Про це він сказав у понеділок 26 грудня на зустрічі з послами Грузії, повідомляє місцеве видання Новини-Грузія.

Виступаючи перед дипломатами, Гарібашвілі назвав отримання європейської перспективи одним з основних підсумків року для Грузії.

Водночас він додав, що Грузія не отримала статус кандидата в Євросоюз винятково з політичних мотивів.

"Ми знаходимося набагато, у два-три рази, попереду в плані проведення реформ порівняно з Україною та Молдовою, і це було політичне рішення. Відкрито заявлялося, що Україна набула статусу кандидата, бо країна перебуває у стані війни, а Молдова перебуває на межі війни", – поскаржився Гарібашвілі.

Грузинський прем'єр ще влітку говорив, що Україна отримала статус кандидата тільки через російську агресію. Відтоді його думка не змінилася.

Водночас він зазначив, що у Тбілісі з розумінням ставляться до цієї мотивації та бажають Україні й Молдові успіхів, миру та процвітання.

Прем'єр Грузії наголосив, що партія влади має чітку дорожню карту подальшої інтеграції до Євросоюзу і продовжить її виконувати.

Нагадаємо, 23 червня Європейська рада надала Україні статусу кандидата в члени Євросоюзу. Молдова теж його отримала, а Грузії поки що відмовили.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті