У держзраді за шпигунство підозрюється Володимир Сівкович, екс-заступник секретаря РНБО – ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам ФСБ РФ за шпигунство. Про це повідомляється на сайті відомства 23 липня.

"ДБР повідомило про підозру у держзраді Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам ФСБ РФ за шпигунство", – сказано в повідомленні.

Як уточнюється в повідомленні, слідство встановило, що 5-а служба федеральної служби безпеки росії утворила злочинну організацію для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України. Очолив її начальник 9 ("українського") управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби ФСБ росії Ігор Чумаков. До її складу входили співробітники ФСБ, у тому числі Олександр Чуліндін, Марина Тєрєнтьєва та представники інших державних органів країни-агресора.

"Залучили фесбешники до своєї протиправної діяльності й представників колишньої влади в Україні, які у 2014 році "перебрались" до москви, зокрема Володимира Сівковича", – сказано в повідомленні ДБР.

Уточнюється, що до злочинної групи входив екс-начальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч, який у свою чергу залучив до групи інших громадян України.

Як сказано в повідомленні, Володимир Сівкович координував роботу з українською частиною угруповання, яка збирала та передавала представникам РФ відомості, що становлять державну таємницю, а також намагалась впливати на кадрові рішення в органах безпеки України.

Підкреслюється, що для прикриття колишній заступник секретаря РНБО створив у москві "політичний офіс", працівники якого начебто займались суспільно-політичною діяльністю, а насправді проводили розвідувально-підривну діяльністю проти України. Вони залучали до негласного співробітництва осіб, які мають розвідувальні можливості на території України та спроможні надавати допомогу працівникам ФСБ.

"Володимиру Сівковичу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), а співробітникам 5-ї служби фсб Ігорю Чумакову, Олександру Чуліндіну та Марині Тєрєнтьєвій за ч. 1 ст. 114. (шпигунство)", – повідомляє ДБР.

Раніше повідомлялось, що суд заарештував запідозреного у співпраці з РФ колишнього начальника управління СБУ у Криму Олега Кулініча.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті