У "Газпромі" пригрозили скоротити постачання газу до Європи через Україну

Російська компанія "Газпром" пригрозила скоротити постачання газу до Європи через Україну вже наступного тижня. Про це 22 листопада газовий монополіст РФ написав у Telegram.

"21 листопада "Молдовагаз" відповідно до контракту сплатив "Газпрому" частину поставок за листопад. Обсяг фактично поставленого російського газу, за яким порушено оплату поточних поставок у листопаді, становить 24,945 мільйона кубометрів газу. Сумарний накопичений обсяг осідання на території України - 52, 52 мільйони кубометрів газу", - заявили росіяни.

Фактично "Газпром" заявив, що частина газу залишається в Україні, і саме на цю частину газу з 28 листопада росіяни обмежать обсяги транзиту.

Варто зазначити, що український маршрут є останнім трубопроводом, що залишився, який все ще постачає російський газ до Західної Європи, оскільки москва поступово скорочувала поставки на континент ще з довоєнних часів.

Своєю чергою, українська сторона в особі "Оператора ГТС України" спростувала подібні звинувачення з боку росіян.

"Всі обсяги, прийняті на точці входу з РФ "Суджа", зокрема для подальшого транспортування споживачам Молдови, були передані на точках виходу з України до Молдови "Олексіївка" та "Гребеники" у повному обсязі", - йдеться у заяві.

Причому, в Україні готові підтвердити свою заяву відповідними документами. Водночас Оператор ГТС зазначив, що Молдова з вересня забезпечує реверс газу в Україну у форматі віртуального реверсу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в російському "Газпромі" загрожують припинити постачати газ, якщо ЄС запровадить обмеження ціни.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті