В Естонії носіння футболки з написом "СРСР" обійшлося чоловікові у 444 євро штрафу

Жителя естонської Нарви, який ще 9 травня 2022 року прийшов до танка-пам'ятника у футболці з написом СРСР, нарешні оштрафували на 444 євро. Про це повідомляє портал ERR, - пише "Європейська правда".

Рішення про штраф Ідаська префектура винесла ще 24 листопада, але законної чинності воно набуло лише цього тижня, коли касаційну скаргу чоловіка не прийняв до розгляду Державний суд.

Чоловіка було покарано в рамках порушеного проти нього провадження про проступок за статтею 151'1 Пенітенціарного кодексу. У поліції вирішили, що чоловік 1961 року народження вчинив правопорушення, коли 9 травня прийшов до встановленого між Нарвою і Нарва-Єесуу танка-пам'ятника у футболці червоного кольору з написом СРСР і гербом Радянського Союзу.

"Демонстрація такої футболки 9 травня є актом провокації, безпосередньо пов'язаним із виправданням вчинення міжнародного злочину і не має нічого спільного з вшануванням пам'яті полеглих", - вирішили і в поліції, і у Віруському повітовому суді, який на початку лютого не став скасовувати виписаний чоловікові штраф.

Як випливає із судового рішення, на суді чоловік також підтвердив свою підтримку агресії росії проти України.

Нагадується, що 9 травня, побачивши поліцейський патруль, чоловік намагався заховати футболку під курткою, що свідчить про те, що він розумів, що носіння предмета одягу з такою символікою заборонене, вважають в префектурі.

При цьому ступінь провини чоловіка суд розцінив як середню, оскільки завдяки втручанню поліцейських заборонену символіку він демонстрував лише "в короткий проміжок часу і відносно невеликій кількості осіб".

Згідно з рішенням суду, яке набрало чинності 4 квітня, мешканець Нарви зможе виплачувати штраф упродовж півроку щомісячними платежами в розмірі 74 євро.

Нагадаємо, минулого року за розпорядженням уряду Естонії у місті Нарві та його найближчих околицях було перенесено шість монументів із радянською військовою символікою, у тому числі танк Т-34. Танк відвезли у військовий музей неподалік від столиці.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті