У Чехії хочуть продовжити українським біженцям візи тимчасового захисту до березня 2024 року

Уряд Чехії планує продовжити українським біженцям візи тимчасового захисту до березня 2024 року. Про це повідомляє Radio Prague International з посиланням на міністра внутрішніх справ Чехії Віта Ракушана.

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що нині стан війни в Україні не свідчить про те, що біженці зможуть повернутися додому найближчим часом. Тому надійшла нова пропозиція.

"Уряд Чехії підтвердив можливість продовження українськими біженцями віз тимчасового захисту до кінця березня 2024 року. Нині цей термін обмежений березнем 2023 року", - пише джерело.

Проєкт поправки має розглянути парламент.

Статус тимчасового захисту дає біженцям можливість користуватися в Чехії системою охорони здоров'я та освіти та надає вільний доступ до ринку праці.

"Для продовження візи громадяни України мають пройти реєстрацію спочатку в електронній формі, а потім і особисто. Це дозволить державним структурам з'ясувати, скільки біженців постійно перебуває на території Чеської Республіки", - роз'яснюють у відомстві.

Після 24 лютого Чехія видала українським біженцям 463 804 візи тимчасового захисту.

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті