Уже 47% угорців підтримують вступ України до ЄС

Уряд Віктора Орбана розпочав поштове голосування щодо вступу України до Євросоюзу. Як повідомляє "Польське радіо", голосування відбувається на тлі урядової пропагандистської кампанії, спрямованою на те, щоб показати негативні наслідки прийняття України до ЄС.

Утім результати опитування, які 7 квітня опублікував Інститут Republikon свядчать про те, що загалом приблизно 47% угорців підтримують вступ України до ЄС за прискореною чи звичайною процедурою, тоді як 46% виступають проти вступу.  

Хоча попередні опитування справді демонстрували небажання угорського суспільства підтримати вступ України до Європейського Союзу, виявилося, що йшлося насамперед про можливості застосування прискореної процедури вступу, а не власне вступ.

За прискорене членство України в ЄС (тобто протягом 3-4 років) віддали свої голоси 15% респондентів, а ще приблизно 33% заявили, що підтримали б вступ України до ЄС, якби це відбувалося на нормальних умовах (7-10 років). Отже, загалом приблизно 47% опитаних позитивно сприймають перспективу бути в ЄС разом з Україною.

Майже стільки ж (46%) висловилися проти. Автори опитування припускають, що якщо не враховувати респондентів, які не визначилися, то співвідношення становитиме 51:49 на користь прихильників вступу України до ЄС. Це суперечить кампанії, яку проводить угорська влада.

На початку березня Віктор Орбан заявив, що має намір організувати в Угорщині референдум щодо вступу України до ЄС, щоб дізнатися думку громадян із цього приводу. «Я не зможу підтримати Україну, поки не буду знати думку угорців», — сказав Орбан.

Референдум мав би розпочатись у квітні і тривати до червня, хоча конкретні дати поки не оголошено. Поштове голосування не буде обов’язковим, а лише консультативним.

Як повідомлялося, Зеленський заявив, що вступ України до ЄС зараз блокує лише одна країна.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті