Усі, хто підтримують мир, мають бути 9 травня в Україні - Каллас

Про це заявила наголосила висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики, віцепрезидентка Європейської комісії Кая Каллас перед неформальним засіданням глав МЗС країн ЄС, що відбувається у середу у Варшаві, пише Укрінформ.

"Ясно, що всі ті, хто за мир, повинні бути в Україні, а не в Москві, коли йдеться про 9 травня, яке є Днем Європи – коли ми відзначаємо Європу, яка є проєктом миру", - заявила вона.

За словами Каллас, міністри їдуть на зустріч у Львів з тим, щоб, передусім, обговорити подальшу підтримку України. "І я дуже рада, що ми можемо зробити це разом також з нашими партнерами з інших країн з-поза меж Європи", - додала глава зовнішньополітичного відомства ЄС.

Зі свого боку міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив на великому внеску українців у перемогу над нацистською Німеччиною та засудив спроби Путіна приписати перемогу лише Росії.

"Що стосується зустрічі у Львові. Я думаю, що дуже важливо пам’ятати, що вся Україна була окупована під час Другої світової війни, і лише дуже мала частина Росії (була окупована – ред.). Що мільйони українців постраждали від нацистських переслідувань, але також воювали в Червоній армії. І огидно з боку Володимира Путіна присвоювати Росії самій перемогу над нацистською Німеччиною. І ще гірше використовувати риторику тих днів для нападу на Україну, яка, на відміну від Росії, є демократією", - заявив польський міністр.

Раніше глава МЗС України Андрій Сибіга за домовленістю з Польським головуванням у ЄС і високою представницею ЄС Каєю Каллас запросив міністрів закордонних справ країн ЄС до Львова 9 травня.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.06.2025
14:00

“Закінчується епоха в історії Донбасу, якої ми більше ніколи не побачимо”. Польські медіа про Україну і українців

...Майже 84 відсотки опитаних українців у Познані ніколи не стикалися з дискримінацією, майже 80 відсотків – ніколи не відчували, що місцеві мешканці ставляться до них із засторогою.
Донбас
29.06.2025
13:29

На фестивалі молоді обіцяли заткнути за пояс Голлівуд, "Євробачення" та Альфреда Нобеля з його премією. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно цитували маячню Путіна про миролюбність Росії, її право на "історичні території", підступний Захід і, звичайно ж, традиційно-духовні цінності. Однак знайшлося, як то кажуть, місце і для свята. 
Світ
28.06.2025
20:18

“Ізраїль зробив з Іраном те, що Росія хотіла зробити з Україною”. Огляд західних медіа

Виявилося, що українське суспільство є стійким і у нього не так легко проникнути, тоді як в Ірані режим настільки непопулярний, що там легко знайти людей, які погодяться співпрацювати з Ізраїлем.
Всі статті