Уряд схвалив рекомендації для посадовців спілкуватися з українцями доступніше - Мінкульт

Уряд схвалив рекомендації для державних та місцевих органів влади щодо викладення інформації у доступних для сприйняття форматах.Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Глава відомства Ростислав Карандєєв під час засідання Кабміну 17 листопада заявив, що сьогодні посадовці не можуть витрачати час на інформацію, яка є складною для сприйняття.

"Чиновники грішать тим, що надають багато розʼяснень, які ускладнюють сприйняття викладеного матеріалу. Ухвалення такого розпорядження — реальний крок до розуміння змісту головних інформаційних меседжів урядових документів, — зазначив він.

Рекомендації уряду допоможуть громадянам отримували інформацію від державних органів спрощеною та доступною мовою.

Документ містить 30 пунктів, зокрема там наголошується на тому, що "структура повідомлення має бути простою, логічною, послідовною та однозначною, а речення повинні містити одну ідею".

Окрім цього, важливу інформацію варто розміщувати на початку документа, виділяючи жирним шрифтом або рамкою, уникати абревіатур, професійної лексики, скорочень і розміщення тексту на зображеннях або шрифтів із засічками.

Складними для сприйняття будуть і наявність кількох посилань в одному рядку, додали у Міністерстві культури.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті