Уряд РФ запровадив "тимчасові обмеження" на експорт автомобільного бензину і дизпалива

Російський уряд запровадив "тимчасові обмеження" на експорт автомобільного бензину і дизельного палива. Про це повідомляє The Insider.

Як випливає з постанови, опублікованої на сайті Кабміну РФ, заходи вжито "для стабілізації внутрішнього ринку". Термін, протягом якого діятимуть заходи, не визначено.

"Запроваджувані обмеження дадуть змогу припинити "сірий" експорт моторних палив і наситити внутрішній ринок. З обмеженням експорту очікується збільшення пропозиції моторних палив на внутрішньому ринку, що може призвести до додаткового зниження цін", - заявили в міненерго РФ.

Раніше у вересні міністр сільського господарства РФ Дмитро Патрушев визнав, що в країні - велика нестача палива.

Як розповідав у розмові з The Insider економічний аналітик, фахівець з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін, дефіцит пального спричинено комплексом проблем, включно зі скороченням розміру компенсації, яку уряд виплачував із бюджету нафтовим компаніям, що продавали пальне на внутрішньому ринку, та девальвацією рубля.

За даними Росстату, роздрібні ціни на бензин і дизельне паливо з початку нинішнього року зросли на 9,4%. У середині серпня сільськогосподарський сектор РФ зіткнувся з різким зростанням цін на дизельне паливо, а також перебоями в його постачанні.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті